kondolencje pogrzebowe

Tutaj wspomnienia nie umierają...
Misją portalu inmemoriam.org (in memoriam to po łacinie „na pamiątkę”) jest – nieograniczone w czasie i niezależne od przestrzeni – umożliwienie użytkownikom kultywowania pamięci drogich, a zmarłych już osób.

Portal ten pozwala uwiecznić pamięć o Twej Drogiej Zmarłej Osobie na zawsze. Już nigdy zewnętrznym śladem po Niej nie będą zatarte literki odległej mogiły, ale za to łatwo i w każdym momencie dostępna dedykowana Twej Drogiej Osobie ‘Strona In Memoriam’ (w skrócie ‘Strona IMO’) zawierająca wachlarz informacji o Niej – tak bogaty jak tylko Ty zechcesz, czy potrafisz wykreować.  Ty i inni zarejestrowani Użytkownicy mogą odwiedzać swoje Drogie Osoby, a także przeglądać inne Strony IMO w każdej chwili.  Można wpisać się  – nawet po latach – do Księgi Kondolencyjnej, wyrażając współczucie dla Rodziny Zmarłej Osoby czy powspominać o Niej, pisząc w Zeszycie Wspomnień.  Można zapalić wirtualny znicz, złożyć wiązankę kwiatów, czy wieniec…

Lata mijają i nas też kiedyś zabraknie.  Pamięć o Drogich Osobach utrwalona na tym portalu nie przeminie.  Kto wie – może za dziesiątki lat  ta znacznie pełniejsza i łatwo dostępna informacja o Nich i Ich życiu pozwoli uzupełnić luki w rozrośniętym w międzyczasie drzewie geneaologicznym Ich rodzin…

Rejestracja Użytkownika trwa zaledwie kilka minut i jest bezpłatna. Po zakończeniu procesu rejestracji Użytkownik ma dostęp do wszystkich sekcji portalu. Zarejestrowani Użytkownicy mogą założyć Strony IMO oraz wyszukiwać i oglądać inne już istniejące. Ze strony głównej linki prowadzą, m.in., do wyszukiwarki i czytelni (artykuły, kazania, przemyślenia na temat tego, jak radzić sobie z utratą Drogiej Osoby, modlitwy za zmarłych, itp.). Zakładający Stronę IMO wybiera najwłaściwszy szablon strony, zamieszcza dane osobowe i główne zdjęcie Drogiej Osoby oraz jej skróconą biografię.  W uzupełnieniu tych,  podstawowych niejako, wymaganych informacji – w stosownym czasie – można zamieścić rozszerzoną biografię, galerię zdjęć, dodać film i dokonać wpisu do Zeszytu Wspomnień. Zakładający stronę wybiera kilka dat związanych z Drogą Osobą, w rocznicę których otrzyma automatyczne przypomnienia.  Może on także utworzyć linki do innych stron IMO w kategorii ‘Bliscy’, jak również podać własne dane kontaktowe. Tylko założyciel może dokonywać edycji lub usunięcia założonej przez siebie Strony IMO.

UWAGA: Liczne funkcje Portalu są dostępne bez rejestracji.

Każdy Użytkownik Portalu na dowolnej Stronie IMO (na ogół będzie to strona kogoś z rodziny, przyjaciół, lub znajomych) może wpisać się do Księgi Kondolencyjnej (współczucie dla rodziny) lub do Zeszytu Wspomnień (wspomnienia, przemyślenia, czy wyraz uczuć na temat Zmarłej Osoby, anegdoty o Niej, itp.), pozostawić znak pamięci (znicz, wiązanka, wieniec) anonimowo lub z podpisem.  Naturalnie może on ograniczyć się do przeglądania galerii zdjęć, obejrzenia filmu, czy przeglądania wpisów do Księgi Kondolencyjnej i Zeszytu Wspomnień.  Link ‘Bliscy’ pozwala odwiedzić także tych z rodziny czy znajomych, dla których sam Użytkownik lub ktoś inny założył Stronę IMO.

Tworzenie i utrzymanie Stron IMO jest darmowe. Za nieznaczną opłatą  – wnoszoną z maksymalnym stopniem zabezpieczenia, za pośrednictwem portali rozliczeniowych PayPal.com lub platnosci.pl –  można zamieścić cyklicznie ‘znak pamięci’ tj. znicz, wiązankę, czy wieniec (jednorazowe zamieszczenie znaku pamięci jest darmowe), lub złożyć datek na opiekę nad zaniedbanymi grobami.

Uwaga: Portal nie zamieszcza reklam.